<

 

 

 

 

 

 

 

 

manualní lymfodrenáž

 

Lymfatický systém je nedílnou součástní imunitního systému člověka. Absorbuje přebytečné tekutiny a zajišťuje jejich návrat do krevního řečiště. Odstraňuje jedovaté zplodiny vznikající v průběhu metabolických procesů v organismu, nebo toxické látky, které do organismu vstupují z vnějšího prostředí (ať už vzduchem nebo potravou). Dokonalá funkce lymfatického(mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek.

Nevhodná skladba potravy , stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě , která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Manuální lymfatická drenáž je velice jemná dotyková technika. Místo olejíčku se používá jemný pudr. Terapeut velmi něžnými hmaty pohybuje kůží, pod kterou jsou ukryty křehké lymfatické cévy. Tyto hmaty jsou naprosto speciální, popohání lymfu a zlepšují tak její průtok mízním systémem.

 

 

made by BicAnn© 2017